środa, 7 września 2011

Dieta Atkinsa

Osoby, którym zależy na szybkim pozbyciu się nadmiaru kilogramów, szukają wszelkich sposobów, które mogłyby to umożliwić. Nierzadko postanawiają eksperymentować poprzez stosowanie różnych diet, obiecujących szybką redukcję wagi. Niestety takie bezmyślne stosowanie diet odchudzających może zakończyć się nie tylko efektem jo-jo, ale również poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.
Wiele osób, słysząc o rezultatach, jakie daje dieta Atkinsa, sięga po sposób odżywiania się zapoczątkowany przez znanego kardiologa. Na czym ta dieta polega? Czy jest bezpieczna? Jakich rezultatów można się spodziewać?

Dieta Atkinsa – wprowadzenie

Dieta została stworzona przez nowojorskiego lekarza. Zdaniem tego lekarza możliwa jest szybka utrata zbędnych kilogramów pod warunkiem drastycznego zredukowania ilości spożywanych węglowodanów na rzecz białek i tłuszczów. Zdaniem doktora Atkinsa to właśnie węglowodany stają się przyczyną dodatkowych kilogramów.
Osoby, które praktykują dietę Atkinsa potwierdzają, że tego rodzaju sposób odżywiania się jest w stanie zredukować nie tylko dodatkowe kilogramy, ale także przyczynić się do poprawy zdrowia. Odżywianie zgodne z zasadami doktora Atkinsa daje gwarancję lepszego zdrowia – poprawy pracy serca, procesów zapamiętywania oraz pełną odnowę biologiczną.

 

Dieta Atkinsa – zasady

Dieta Atkinsa jest dietą niskowęglowodanową. Stawia więc na ograniczenie ilości spożycia cukrów na rzecz tłuszczów i białek. Chodzi bowiem o to, by węglowodany- jako źródło energii – zastąpić tłuszczami, dzięki czemu można pozbyć się zapasów tkanki tłuszczowej. W telegraficznym skrócie można powiedzieć, że zasada Atkinsa wyznaje zasadę znaną homeopatom: podobne zwalczaj podobnym, co na przełożenie na język dietetyków może oznaczać: tłuszcz zwalczaj tłuszczem.

Dieta Atkinsa została podzielona na cztery fazy. Pierwsza z nich jest najbardziej restrykcyjna, a ostatnia z kolei to raczej sposób odżywiania się, który należy praktykować już przez całe życie.

Pierwszy etap diety Atkinsa to faza przygotowawcza, w której można stracić nawet do siedmiu kilogramów. W pierwszym etapie służy przygotowaniu organizmu do nowych nawyków żywieniowych, których celem jest efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Faza pierwsza zakłada ograniczenie ilości spożywanych węglowodanów do dwudziestu gramów dziennie. Zalecenia zakładają również zjadanie trzech, ewentualnie czterech posiłków dziennie. Jadłospis w pierwszej fazie zakłada wykluczenie takich produktów jak: białe pieczywo, makaron, cukier, owoce, warzywa – ale tylko te stanowiące źródło skrobi. Zalecane są natomiast produkty bogate w białko oraz tłuszcz.

W fazie drugiej następuje dalsza utrata kilogramów, która rozpoczyna się po dwóch tygodniach stosowania diety. Etap ten pozwala na stopniowe zwiększenie ilości dostarczanych węglowodanów – do ilości 30-50 gramów dziennie. Etap drugi dopuszcza spożywanie większej ilości warzyw oraz owoców. Wprowadzany jest również biały ser, a nawet rośliny strączkowe. W fazie drugiej trzeba pamiętać, by unikać takich produktów, które powodują pobudzenie apetytu albo przyczynia się do zwiększenia ilości kilogramów.

Faza trzecia nosi miano fazy kontrolującej apetyt. Chodzi o to, by nauczyć się radzić sobie z głodem tak, by nie przysporzyć sobie dodatkowych kilogramów. W trzecim etapie zwiększamy spożycie węglowodanów o 10 gramów na tydzień. Faza trzecia trwa tak długo, dopóki nie uzyskamy masy ciała, do której dążymy.

Czwarty etap diety Atkinsa służy niczemu innemu jak utrzymaniu obecnej wagi. Można spożywać taką ilość węglowodanów, która jest dla nas bezpieczna, a która nie powoduje przybytku dodatkowych kilogramów.

Dodatkowe zalecenia diety Atkinsa
Warto wiedzieć, że przez cały czas trwania diety Atkinsa należy dostarczać organizmowi spore ilości wody. Dozwolona jest także kawa (z wyłączeniem pierwszej fazy). Zalecana jest także aktywność fizyczna, która pomoże nie tylko uporać się z dodatkowymi kilogramami, ale także przyczyni się do utrzymania uzyskanej podczas odchudzania sylwetki.

Mechanizm diety Atkinsa

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób możliwe jest odchudzanie poprzez zjadanie tłuszczy. Mechanizm działania diety doktora Atkinsa polega na wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Dzieje się tak, gdy dostawa węglowodanów do organizmu ograniczana jest w sposób radykalny. Wówczas dochodzi do zwiększenia stężenia ciał ketonowych we krwi w porównaniu ze stężeniem glukozy. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że w takiej sytuacji to właśnie ciała ketonowe stają się źródłem energii, co z kolei sprawia że organizm czerpie energię ze spalania tłuszczów, a nie ze spalania węglowodanów.




Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/dieta-atkinsa/">Dieta Atkinsa</a> - izabela

Jak pozybyć się blizn po trądziku

Masz blizny po trądziku i sądzisz, że jedynym sposobem na ich usunięcie jest poddanie się intensywnej kuracji w gabinecie kosmetycznym? Niekoniecznie. Owszem, seria zaawansowanych zabiegów (droga i niezwykle inwazyjna) pozwoli ci się pozbyć blizn w miarę szybko i w miarę skutecznie, ale istnieją i inne, łagodniejsze sposoby, które warto w tym celu wykorzystać.
Blizny pojawiają się wskutek niepełnej regeneracji skóry. U jednych z nas utrzymują się dłużej, u innych krócej, u niektórych mogą szpecić skórę przez całe życie. Czy musimy je akceptować? Zdecydowanie nie, skóra ma pewien potencjał regeneracyjny, czasem wystarczy lekko pobudzić ją do odbudowy by blizny zniknęły niekoniecznie przy pomocy zabiegów, które jak wiadomo, bywają dość inwazyjne (ścieranie wierzchnich warstw skóry zawsze jest dla organizmu szokiem, lepszym rozwiązaniem bywa zwykły, przeprowadzany dwa razy w tygodniu peeling).


Kosmetyki przydatne w usuwaniu blizn

I takie istnieją i, co najważniejsze, przydają się, a ich skuteczność uzależniona jest od składu. Ich zadaniem jest pobudzenie naturalnych mechanizmów regeneracyjnych naszej skóry – działają w całym jej przekroju, a ich inwazyjność jest znacznie mniejsza niż inwazyjność zabiegów kosmetycznych. Większość firm kosmetycznych oferujących linie kosmetyków do pielęgnacji cery trądzikowej wypuszcza również na rynek produkty przeznaczone do wspomagania gojenia się skóry zniszczonej trądzikiem. Środków takich jest więc sporo. Dziś chcę zaprezentować jeden z nich – Revitol Scar Cream – krem, który doskonale radzi sobie z bliznami (nie tylko potrądzikowymi) i z przebarwieniami. Dodatkowo regeneruje skórę i poprawia jej właściwości (elastyczność, wytrzymałość, jędrność, poziom nawilżenia).


Revitol Scar Cream – skład

O skuteczności kremu decyduje jego perfekcyjnie dopracowany skład. Blizny po trądziku znikną wskutek regularnego stymulowania skóry retinolem i peptydami miedzi, natomiast przebarwienia poddadzą się połączonemu działaniu wymienionych wyżej składników i arbutyny będącej częstym dodatkiem do kremów mających za zadanie rozjaśnienie skóry twarzy i usunięcie szpecących ją przebarwień.
Zarówno peptydy miedzi jak i retinol wykazują silne działanie kolagenotwórcze, a to kolagen jest białkiem nadającym naszej skórze taką a nie inną strukturę. Dopóki organizm zachowuje pełną wydajność produkcja kolagenu odbywa się „pełną parą” a wszelkie defekty skórne bardzo szybko się regenerują. Z czasem jednak tracimy naturalne zdolności do odbudowy, poziom kolagenu spada, spada też jakość włókien – regeneracja zachodzi wolniej, bardziej opornie. W każdej takiej sytuacji wskazane jest pobudzenie fibroblastów do wytworzenia kolagenu. Retinol i peptydy miedzi radzą sobie doskonale z tym zadaniem. Dodatkowo poprawiają strukturę skóry odbudowując nawet jej głęboko położone warstwy. Nie bez powodu obydwa składniki wykorzystywane są też w kosmetykach przeciwzmarszczkowych.
Całość, zamknięta w estetycznym pudełeczku, nadaje się do stosowania również przez osoby o cerze wrażliwej. Krem równie dobrze sprawdza się u mężczyzn i kobiet. To kosmetyk z górnej półki – dość drogi, ale koszt zakupu rekompensuje jego skuteczność i wydajność.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/jak-pozbyc-sie-blizn-po-tradziku/">Jak pozbyć się blizn po trądziku?</a> - Ania

DIETA NA ROZSTĘPY

Chyba każda kobieta, która ma wielki problem z rozstępami na skórze poszukuje takich metod, które pozwolą jej na całkowite wyeliminowanie tego defektu. Najlepiej, by sposoby na rozstępy były tanie i skuteczne, by w szybkim czasie rozprawiły się z prążkami. Jest wiele możliwości. A jedną z nich jest dieta na rozstępy. Jej zastosowanie w wielu przypadkach przynosi oczekiwane rezultaty. Na czym opiera się dieta na rozstępy? Czy faktycznie sprawdzi się w zwalczaniu nieestetycznego problemu?

Kto narażony jest na rozstępy?

Jest przynajmniej kilka grup osób, które obarczone są ryzykiem pojawienia się rozstępów na skórze. Do licznej grupy należą między innymi osoby otyłe, a także kobiety będące w ciąży. U tych ostatnich występują zazwyczaj pod koniec szóstego miesiąca ciąży, a są one widoczne w postaci czerwonych przejaśnień zlokalizowanych na udach, brzuchu i na piersiach. Z biegiem czasu mogą jednak zanikać. Są to jednak rzadkie przypadki.
Na rozstępy narażone są również i osoby, które mają problemy z zaburzeniami hormonalnymi. Te nieestetyczne prążki pojawiają się najczęściej u osób z chorobą Cushinga ( to schorzenie wywołane jest nadczynnością kory nadnerczy). Ponadto zdarzają się one u osób, które długotrwale leczone są lekami – pochodnymi hormonów kory nadnerczy( tzn. kortykosteroidami). Rozstępy powstają również u młodych dziewcząt, które dojrzewają.

Dieta – pomocna w walce z rozstępami

Rozstępy, zlokalizowane na skórze dosyć trudno całkowicie wyeliminować. Na pewno odpowiednio skomponowana dieta może wspomóc zwalczanie nieestetycznego defektu. Nie spodziewajmy się jednak zbyt spektakularnych efektów. Stosując dietetyczny jadłospis można tylko wspomóc działania profilaktyczne, które mogą nas uchronić przed pojawieniem się kolejnych prążków. Zadaniem diety na rozstępy będzie zatem zapobieganie wystąpieniu nieestetycznych pasm – lekkich blizn.
Postawą diety na rozstępy są produkty spożywcze stanowiące źródło cynku i krzemu. Cynk znajdziemy między innymi w rybach, mięsie, jajkach, a także w ziarnach zbóż i drożdżach. Z kolei krzem obecny jest w skrzypie polnym, pokrzywie oraz w poziomkach.
Pamiętajmy także , że dieta na rozstępy powinna opierać się także na dostarczaniu organizmowi pełnowartościowego białka. Warto do codziennego menu włączyć mleko oraz pochodne, a ponadto rośliny strączkowe i jaja. Należy także pamiętać o cennych właściwościach witamin. Chodzi tu głównie o witaminy z grupy B. Posiadają one bowiem działanie przeciwutleniające, a ponadto przyczyniają się do stymulacji podziału komórek i ułatwiają procesy wchłaniające białko. Warto zatem postawić na ciemno – zielone warzywa i kolorowe owoce – czerwone i pomarańczowe, a także na pełnoziarniste pieczywo. Takie produkty są bogactwem witaminy E, witaminy A, oraz witaminy C i beta-karotenu.

Tego się wystrzegaj, a rozstępy nie pojawią się

Do powstania rozstępów w dużej mierze przyczyniają się dosyć restrykcyjne diety. W związku z tym, by uniknąć pojawienia się nieestetycznych prążków warto zrezygnować z odchudzających jadłospisów, które w bardzo drastyczny sposób ograniczają spożywanie kalorii. Aby zmniejszyć ryzyko powstania rozstępów powinno się także szybkiego przybierania na wadze, a to zazwyczaj jest nieuniknione w czasie ciąży. Aczkolwiek warto tak układać jadłospis, by dostarczać wszystkich potrzebnych składników odżywczych, a jednocześnie nie przytyć za bardzo.
Jeżeli zatem nie chcemy, by dieta stała się jedną z przyczyn powstania nieestetycznych prążków, to zadbajmy o to, by ie nastąpiły u nas nagłe wahania masy ciała. Warto dokładnie kontrolować ilość zjadanych posiłków, a dodatkowo poświęcić kilkanaście minut na ćwiczenia. Dzięki takiemu „planowi” działania zapewnimy naszej skórze właściwą elastyczność i sprężystość. I wówczas prawdopodobieństwo wystąpienia na naszej skórze prążków zmniejszy się.

Zwalczanie rozstępów trzeba wspomóc

Zwalczanie nieestetycznych prążków, by było skuteczne powinno być prowadzone przynajmniej na kilku frontach. Właściwie opracowana dieta powiązana z lekką aktywnością fizyczną, masażem, a także ze stosowaniem środków na rozstępy może prze przynieść satysfakcjonujące rezultaty. Skórę bez poprzecznych prążków.
Ćwiczenia rozciągające to jeden z elementów wielopłaszczyznowej walki z rozstępami. Tak zwany stretching stanowi bardzo dobrą metodę na uelastycznienie skóry i mięśni. Ponadto poprawia kondycję naszego organizmu i wygląd skóry. Warto wiedzieć, że w trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych pobudzamy także krążenie w organizmie, a zatem i w skórze. A lepsze krążenie minimalizuje ryzyko wystąpienia rozstępów.
Regeneracyjny hydromasaż to nie tylko odprężenie. To także „pomocna dłoń” dla funkcjonowania naszej skóry. Silny strumień wody skierowany na uszkodzone partie skóry, a dodatkowo zmieniane temperatury wody pobudzają krążenie, a w konsekwencji przyspieszona jest synteza kolagenu.

Peeling ciała również może wspomóc walkę z rozstępami. Warto masować skórę regularnie pod prysznicem. Do tego celu przydatne okażą się specjalne środki do peelingu, które doskonale usuwają rogowaciały naskórek. Po takim peelingu trzeba koniecznie osuszyć skórę i wetrzeć odpowiednie kosmetyki na rozstępy.

 

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/dieta-na-rozstepy/">Dieta na rozstępy</a> - izabela 

Leczenie trądziku różowatego

Mało kto wie o trądziku różowatym. Zazwyczaj po informacje o tym schorzeniu sięgamy w momencie, gdy lekarz stwierdzi właśnie u nas tę chorobę. Dopiero wówczas zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to taki rodzaj trądziku, który ma nieznaną etiologię. Bardzo często jego pojawienie się na naszej skórze jest obarczone nawet kilkoma różnymi czynnikami. Dlatego, by trądzik różowaty i jego leczenie mogło być prowadzone w sposób skuteczny, trzeba najpierw dokładnie rozpoznać przyczyny. Nie mniej jednak zwykle przy zwalczaniu schorzenia wykorzystuje się bardzo podobne metody, które są wykorzystywane przy kuracjach leczniczych w trądziku pospolitym.


Jak się nie dać trądzikowi różowatemu?

By trądzik różowaty nie pojawił się właśnie u nas warto przestrzegać kilku istotnych wskazówek. Temu schorzeniu sprzyja między innymi życie w pośpiechu, częste sytuacje stresowe, a zatem trzeba je w miarę możliwości skutecznie eliminować. Co więcej – częste zaczerwienienia skóry pojawiające się na twarzy właśnie w wyniku tychże stresów mogą stać się przyczyną pojawienia się trądziku różowatego.
Oprócz tego to „niepokorne” schorzenie częściej występuje u kobiet, które regularnie przyjmują doustne środki antykoncepcyjne, a także u pań przechodzących menopauzę. Trzeba zatem koniecznie zwrócić szczególna uwagę na te czynniki, i jeśli zauważymy niepokojące objawy, warto jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą.
Mając do czynienia z trądzikiem różowatym warto unikać zbyt wysokich, albo wręcz odwrotnie – za niskich temperatur, a przede wszystkim ich gwałtownych zmian. Co więcej – chcąc uniknąć tego schorzenia trzeba nie narażać swej skóry twarzy na zbyt długie działanie wiatru. Ponadto, jeśli mamy zamiar wyjść na świeże powietrze, to koniecznością staje się zastosowanie odpowiednie preparaty ochronne – najlepiej z filtrem powyżej SPF 25. Co więcej – jeśli chodzi o kosmetyki pielęgnacyjne to warto stosować takie, które mają działanie nawilżająco- łagodzące.
Jeśli chcemy nie narazić siebie na trądzik różowaty, to koniecznie trzeba zrezygnować z nadużywania napojów alkoholowych, a ponadto ograniczyć warto ostre i pikantne przyprawy.
Jeżeli zastosujemy te wskazówki, to nie powinniśmy się martwić tym, że trądzik różowaty wystąpi, a co więcej – nie przybierze ostrzejszej formy. Bowiem wtedy, by go zniwelować potrzebne będzie specjalne leczenie pod okiem specjalisty.

Leczenie trądziku różowatego – sposoby

Jeżeli nie udało się nam ustrzec przed wystąpieniem trądziku różowatego, to nie pozostaje nam nic innego jak poddanie się odpowiedniemu leczeniu. Niestety kuracja lecznicza w takim przypadku jest bardzo uciążliwa i niekiedy długotrwała. Ale mając do wyboru różne sposoby zwalczania trądziku różowatego, wystarczy dobrać odpowiednią kurację, stosować się regularnie, i potem tylko czekać na rezultaty.
Tu też warto wspomnieć, że leczenie trądziku różowatego odbywa się w niektórych przypadkach w podobny sposób jak jest to przy niwelowaniu trądziku pospolitego. Wdrażając właściwie dobraną profilaktykę i kurację leczniczą można rozwój tego trądziku wyraźnie zahamować, a co więcej nawet nie dopuścić do powstania pierwszych objawów. Ale warunkiem jest – jak już wspomniałam – dobór właściwej metody postępowania w odniesieniu do leczenia.
Lekarze – specjaliści zazwyczaj trądzik różowaty leczą w większości przypadków antybiotykami. Do najskuteczniejszych tego typu preparatów zalicza się tetracyklinę oraz tretinoinę – pochodną kwasu witaminy A, którą stosuje się tylko w ciężkich przypadkach trądziku różowatego.
Co więcej – w okresie leczenia koniecznością staje się przyjmowanie odpowiednich preparatów witaminowych, które będą zawierały witaminy, typu: K, PP i B2.
W kuracjach zewnętrznych stosuje się zazwyczaj Metronidazol pod postacią maści, albo żelu. Ponadto poleca się też różnego rodzaju roztwory, pudry, papki oraz kremy na trądzik, które zawierają między innymi: antybiotyki, ichtiol i substancje podobne do tych, które stosuje się przy leczeniu trądziku młodzieńczego.
Warto zauważyć, że stosując preparaty antytrądzikowe, trzeba wystrzegać się maści i innych postaci leków do stosowania zewnętrznego z zawartością silnie działających sterydów.

Oprócz leczenia ważna jest właściwa pielęgnacja

Jeśli stosujemy kuracje leczniczą – zleconą przez specjalistę, to wówczas nie należy również zapominać o właściwej pielęgnacji skóry. Pod żadnym pozorem nie można stosować peelingów, szczególnie tych ziarnistych. Warto zakupić takie kosmetyki, które przeznaczone są skóry wrażliwej (preparaty te nie powinny dodatkowo zawierać alkoholu). Co więcej koniecznością są kremy, zawierające filtry przeciwsłoneczne. Warto też, decydując się na makijaż, dobierać takie kosmetyki, które będą lekkie, nawilżające, a ponadto zbytnio nie obciążą skóry ( pozwolą jej swobodnie oddychać).


Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/tradzik-rozowaty-leczenie/">Trądzik różowaty – leczenie</a> - izabela

Ćwiczenia antycellulitowe

Panie, które stawiają pytanie o to, co robić, aby w przyszłości zniwelować ryzyko pojawienia się cellulitu zazwyczaj pytane są o swój stosunek do aktywności fizycznej. Wiele z nich nie podchodzi do tego rodzaju pytań szczególnie entuzjastycznie, odpowiadając na nie trzeba bowiem ujawnić, że z kondycją fizyczną nie jest wcale tak dobrze, jak powinno być. Nie da się jednak ukryć, że pytanie o stosunek do ćwiczeń jest stawiane w konkretnym celu. Nic bowiem nie hamuje rozwoju „skórki pomarańczowej” tak skutecznie, jak ćwiczenia antycellulitowe.


Zanim ruszymy na siłownię

Pytanie o to, jak ćwiczyć, aby problem cellulity nigdy nas nie dotykał nie jest wcale błahe, warto więc zwrócić uwagę na to, że nie ma jednego tylko zestawu ćwiczeń sprawdzającego się w każdej sytuacji. Przeciwnie, optymalna jest sytuacja, w której ćwiczenia antycellulitowe dobierane są indywidualnie tak, aby uwzględniać nie tylko naszą wagę, ale również przygotowanie kondycyjne. Ponieważ ćwiczenia są naprawdę skuteczne przede wszystkim wówczas, gdy wykonuje się je systematycznie i ten czynnik musi zostać uwzględniony w naszych planach, jeżeli bowiem zapomnimy o regularności, aktywność fizyczna nie uchroni nas przed cellulitem nawet wówczas, gdy będzie wyjątkowo intensywna. W tym momencie na aktualności zyskuje pytanie o to, kto powinien być odpowiedzialny za swego rodzaju plan treningowy minimalizujący ryzyko pojawienia się cellulitu. Jeszcze niedawno z zadania tego wywiązywał się przede wszystkim dietetyk, teraz jednak coraz częściej zyskujemy możliwość nawiązania kontaktu ze specjalistą, który specjalizuje się właśnie w doradztwie dotyczącym aktywności fizycznej. W fitness clubach i siłowniach coraz częściej czekają na nas specjalni trenerzy doradzający, jak redukować tkankę tłuszczową i przyspieszać proces przemiany materii, możemy więc liczyć na to, że ich rady okażą się pomocne i wówczas, gdy zechcemy uzyskać pewność, że w najbliższym czasie nie zacznie dokuczać nam cellulit.


Proste ćwiczenia na każdą okazję

Wiele kobiet bezradnie wzrusza ramionami słysząc o ćwiczeniach antycellulitowych, a ich sceptycyzm nie jest wcale aż tak nieuzasadniony, jak skłonni bylibyśmy przypuszczać. Ich negatywne nastawienie nie wynika przy tym z braku wiary w skuteczność aktywności fizycznej jako sposobu zapobiegania „skórce pomarańczowej”. Panie nie kwestionują zalet, jakie wiążą się z wizytami na siłowni, obawiają się jednak, że im samym brakować będzie systematyczności niezbędnej do tego, aby wzorowo wypełniać zalecenia osobistego trenera. Argumentem podnoszonym często jest również brak czasu, nie bez znaczenia jest zaś i to, że wiele kobiet martwi koszt ćwiczeń w siłowni lub fitness clubie. Czy jednak oznacza to, że wspomniana grupa pań jest niejako automatycznie skazana na prowadzenie nierównej walki z cellulitem? Z całą pewnością nie, istnieje bowiem szereg ćwiczeń, które z powodzeniem mogą być wykonywane w domowym zaciszu. Ćwiczenia te nie są wcale ciężkie, nie bez znaczenia jest zaś i to, że można wykonywać je dość regularnie przeznaczając na nie zaledwie kilkanaście minut dziennie. Najbardziej popularne ćwiczenie zakłada położenie się na brzuchu z szeroko wyciągniętymi przed siebie rękoma, a następnie na podniesieniu prostych nóg kilka centymetrów ponad ziemią. W czasie trwania ćwiczenia napinane są nie tylko mięśnie nóg, ale również pośladków, a w związku z tym już po kilku dniach regularnego trenowania można dostrzec, że nasza skóra staje się coraz bardziej elastyczna. Ćwiczenia antycellulitowe mogą być zresztą w dowolny sposób modyfikowane, wykonujmy zatem brzuszki, przysiady, skłony, przenoszenie ciężaru ciała z jednej strony na drugą, a także „rowerek”. Nigdy nie forsujmy przy tym nadmiernie tempa ćwiczeń. Nie przygotowujemy się na igrzyska olimpijskie, ani na ważne zawody, zdecydowanie większe znaczenie niż tempo powinna mieć więc dla nas dokładność ćwiczeń antycellulitowych.


Jak jeszcze zapobiegać cellulitowi?

Dietetycy, którzy badają wpływ naszej diety na metabolizm podkreślają, że nie ma takiej formy aktywności fizycznej, która mogłaby być określona mianem złej lub niepożądanej ze względu na swoje skutki. Jeżeli zatem marzy nam się skóra ud, bioder, brzucha i pośladków wolna od „skórki pomarańczowej” starajmy się ruszać jak najwięcej. Tylko od nas zależy przy tym, czy będzie to spacer po parku, bieganie wokół jeziora, jazda na rowerze, czy też wnoszenie po schodach ciężkich toreb z zakupami. Każda forma aktywności fizycznej przyczyni się do widocznej poprawy naszego zdrowia, samopoczucia i wyglądu, każda też pomoże nam w skutecznej walce z pierwszymi objawami cellulitu.



Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/cwiczenia-antycellulitowe/">Ćwiczenia antycellulitowe</a> - izabela