piątek, 8 kwietnia 2011

Celulit na udach

Kobiety, które odkrywają, że ich problemem jest cellulit, rzadko lekceważą go. Niekiedy jednak do walki z tą przypadłością przystępują zbyt późno, potem zaś z rozżaleniem odkrywają, że ich wysiłki wcale nie przynoszą spodziewanych rezultatów tak szybko, jak można się było tego spodziewać. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka, w pierwszej kolejności należy mieć jednak na uwadze to, że cellulitu nie da się tak po prostu usunąć. Tkanka tłuszczowa, która gromadzi się na brzuchu, udach i pośladkach potrzebuje czasu, aby ulec redukcji, o tym, że cellulit na udach może uniemożliwić nam spacery wzdłuż plaży w stroju kąpielowym powinnyśmy więc pamiętać już zimą, a nie na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem nad morze.
Ćwiczenia fizyczne w walce z cellulitem

Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być to, że aktywność fizyczna to najbardziej skuteczna broń, jaką możemy wysunąć przeciwko cellulitowi. Tkanka tłuszczowa nie rozmieszcza się równomiernie, a przemiana materii nie następuje tak szybko, jak tego oczekujemy przede wszystkim dlatego, że nie potrafimy zadbać o dostateczną ilość godzin spędzanych w ruchu, jeżeli więc przekonamy się o tym, że ćwiczenia fizyczne to coś więcej, niż tylko przykry obowiązek, możemy liczyć na to, że problemy z cellulitem zaczną się systematycznie zmniejszać. Oczywiście, aktywność fizyczna jest pomocna przy zwalczaniu cellulitu przede wszystkim wówczas, gdy jest regularna, jeżeli zatem pamiętamy o ćwiczeniach, które będziemy wykonywać jedynie od czasu do czasu, nie powinnyśmy liczyć na zbyt spektakularne efekty. Wiele pań, zawstydzonych widać charakterystycznym dla nich brakiem systematyczności, stara się rekompensować go poprzez ćwiczenia wykonywane bardzo intensywnie, znawcy problemów, jakie generuje zmaganie się z cellulitem mają jednak poważne wątpliwości, co do tego, że mówimy o skutecznym sposobie walki z tą przypadłością. Owszem, aktywność fizyczna zawsze jest lepsza niż jej brak duża intensywność ćwiczeń wykonywanych jedynie raz na jakiś czasu nie zastąpi jednak ich regularności. Nie wszystkie ćwiczenia są przy tym tak samo przydatne wówczas, gdy zależy nam przede wszystkim na redukcji cellulitu, a nie na uzyskaniu sylwetki wyczynowego sportowca. Zdecydowanie najlepiej w związku z tym przekonać się do pływania oraz ćwiczeń w wodzie, choć nie powinnyśmy zapominać również o bardzo spektakularnych rezultatach, jakie pociąga za sobą spokojna, ale systematyczna jazda na rowerze.


Jak ćwiczyć chcąc zredukować cellulit na udach?

Aktywność fizyczna jest przydatna bez względu na to, z jakiej części naszego ciała planujemy usunąć nadmiar „skórki pomarańczowej”, istnieją jednak ćwiczenia, które są zalecane w szczególny sposób właśnie wtedy, gdy naszym problemem okazuje się być cellulit na udach. Wykonywać można je tak samodzielnie, jak i w towarzystwie koleżanek, a ponieważ wymagają one przede wszystkim twardego podłoża i determinacji z naszej strony z powodzeniem można wykonywać je we własnym domu. Najbardziej skuteczne są najprostsze ćwiczenia, w wolnych chwilach powinnyśmy więc wykonywać między innymi wykroki polegające na naprzemiennym wysuwaniu przed siebie raz jednej, a raz drugiej nogi przy jednoczesnym zginaniu kolana. Nie mniej skuteczne wydają się przysiady, jeżeli zaś chcemy dodatkowo zwiększyć ich efektywność wykorzystajmy w trakcie ich wykonywania dużą piłkę plażową, albo mniejszą piłkę, którą kupuje się małym dzieciom. Cellulit na udach redukuje również ćwiczenie, które polega na unoszeniu nóg wówczas, gdy znajdujemy się w pozycji leżącej, wcale nie mniej skuteczne wydają się ćwiczenia, które wykonujemy przy krześle. Do najbardziej popularnych zalicza się przede wszystkim wymachy nóg i przysiady, żaden trener nie będzie jednak ograniczał naszej kreatywności w tym zakresie. Podejmowane przez nas wysiłki z pewnością przyczynią się do tego, że z czasem nasze uda zaczną budzić zachwyt otoczenia, sam cellulit stanie się już tylko ponurym wspomnieniem przeszłości. Lista ćwiczeń pomagających w jego redukowaniu jest zresztą znacznie dłuższa, a kobiety poszukujące inspiracji bez trudu znajdą ją w Internecie i prasie, która jest redagowana z myślą o nich.Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/cellulit-na-udach/">Cellulit na udach</a> - izabela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz