piątek, 8 kwietnia 2011

Oczyszczanie twarzy w domu czy u kosmetyczki?

Zabieg oczyszczania twarzy jest bardzo ważne szczególnie dla nastolatek, które wykonują go zazwyczaj kilka razy w miesiącu. Tego typu zabieg możemy wykonać u prawie każdej kosmetyczki, ale część nastolatek decyduje się na samodzielne wykonanie oczyszczania twarzy w domu. Dlaczego? Powody są różne, choć najczęściej jest to chęć zaoszczędzenia pieniędzy, ponieważ taki zabieg u dobrej kosmetyczki to koszt od stu do trzystu złotych, a spotkałem się już z dużo wyższymi cenami.
Artykuł ten kieruję głównie dla kobiet, ponieważ to one najczęściej wykonują zabieg oczyszczania skóry twarzy, ale wszystkie zawarte tutaj informacje mogą być wykorzystane także przez mężczyzn.Korzyści oczyszczania twarzy u kosmetyczki
Korzystając z usług kosmetyczki przy oczyszczaniu twarzy wiąże się z kilkoma korzyściami, których nigdy nie będziemy mieć robiąc ten zabieg w domu. Najważniejszą korzyścią jest pomoc dermatologa, który współpracuje z salonami piękności. Jest to bardzo ważne, ponieważ czasami mamy takie zmiany skórne, ze sama kosmetyczka nie może nam pomóc, a wręcz takim zabiegiem mogłaby nam zaszkodzić. Oczywiście chyba nie musze wspominać o tym, że kosmetyczka wykona zabieg oczyszczania skóry twarzy lepiej niż My sami w domu.


Korzyści oczyszczania twarzy w domu
Najważniejsza korzyścią jest mniejszy koszt takiego zabiegu. Jeśli mamy odpowiednie kosmetyki do oczyszczania twarzy to koszt jest wręcz zerowy. Kolejnym ogromnym plusem wykonywania zabiegu oczyszczanie skóry twarzy w domy jest mniejszy ból. Kosmetyczka robi takie zabiegi zazwyczaj w pośpiechu, a gdy robimy to sami, to możemy poświęcić więcej czasu i usunąć wszystkie zaskórniki wolniej i delikatniej. Ponadto oczywiste jest, że gdy robimy to sami to czujemy ból i gdy boli zbyt bardzo to możemy przestać, a gdy zabieg wykonuje kosmetyczka to nie wie, czy odczuwamy ból, czy nie.


Oczyszczanie skóry twarzy
Jak widzicie oczyszczanie twarzy w domu wiąże się z plusami i minusa. To czy zdecydujemy się na wizytę u kosmetyczki, czy zrobimy to w domu zależy tylko od nas, ale jeśli zdecydowalibyśmy się wykonać ten zabieg w domu, to należy pamiętać, aby odpowiednio przygotować do niego naszą skórę, ponieważ w innym przypadku mogą nam pozostać blizny. Jeśli jeszcze nigdy nie przechodziliśmy przez zabieg oczyszczania skóry twarzy to powinniśmy go pierwszy raz wykonać u kosmetyczki lub pod okiem kogoś doświadczonego, żeby się dowiedzieć jak to ma wyglądać.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz