piątek, 8 kwietnia 2011

Wieczór dla Twoich stóp

Eleganckie letnie buty, z odkrytymi piętami i palcami domagającymi się profesjonalnego pedicure to przedmiot marzeń wielu kobiet. Często okazuje się jednak, że mówimy o marzeniach, które nie doczekają się realizacji. Nie raz problemem okazuje się to, że wspomniane buty charakteryzują się wygórowaną ceną, znacznie częściej jednak to nie ona, ale sam wygląd kobiecych stóp sprawia, że ich właścicielki nie są skłonne do tego, aby zbyt wiele odkrywać. Nawet najmniej zadbane stopy mogą jednak być piękne, wskazane jest więc zdecydowanie się na profesjonalny wieczór dla stóp tym bardziej kuszący, że możemy zdecydować się na niego w zaciszu własnego domu.
Pięty

Zadbane pięty gwarantują, że i pozostałe części stopy będą wyglądały imponująco, jeżeli jednak pękają, a ich wygląd pozostaje wiele do życzenia również zakup wymarzonych butów okazuje się być czynnością co najmniej problematyczną. Na szczęście pękające pięty nie muszą być najpoważniejszym z naszych problemów, w ich rozwiązaniu może nam zaś pomóc solidny peeling i rutyna. Ta ostatnia została tu wymieniona nie bez powodu, wiele osób zapomina bowiem o tym, że o pięty należy dbać systematycznie, a nie jedynie od czasu do czasu, gdy przypomni się nam, że ich wygląd jest daleki od naszych oczekiwań. Im więcej uwagi będziemy im poświęcać, tym mniejsze okaże się ryzyko tego, że ich wygląd będzie określany mianem odpychającego. Gruby i szorstki naskórek wymaga preparatów wygładzających, jeżeli więc nie posiadamy ich we własnej łazience, jak najszybciej zniwelujmy te braki. Liczba stosownych kremów jest dziś wyjątkowo duża, aby wejść w ich posiadanie wystarczy więc odwiedzić najbliższą drogerię lub aptekę. Peeling pięt wymaga czasu, gdy jednak jest wykonywany kilka razy w tygodniu skóra na pięcie nie musi być zbyt często ścierana pumeksem, my zaś możemy być dumne z tego, że zabiegi, które nas upiększają, nie są bolesne. Nie zapominajmy przy tym i o tym, że wygląd naszych pięt wystawia świadectwo trybowi życia, jaki preferujemy, najwięcej problemów z piętami mają więc osoby żyjące szybko i intensywnie, które nie dostarczają organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Jeżeli wydaje nam się, że mamy sobie coś do zarzucenia w tym zakresie, odwiedźmy aptekę i postarajmy się szybko nadrobić zaległości.


Zapach stóp

Kobiety, które marzą o eleganckich odkrytych butach muszą zdawać sobie sprawę z tego, że podczas ich noszenia na jaw wyjdzie to, jak pachną ich stopy. Dla większości z nas nie jest to problem, pewna grupa kobiet cierpi jednak z powodu niewłaściwej pracy gruczołów potowych. Jeżeli i my jesteśmy w tej grupie pamiętajmy o tym, że zachowanie odpowiedniej higieny stóp staje się w naszym wypadku obowiązkiem, któremu nie wolno się przeciwstawić. W tym kontekście największe znaczenie ma nawyk mycia stóp nie tylko wieczorem, ale również rano, nie powinnyśmy zapominać i o tym, że sprzymierzeńcem osób zmagającym się z nieatrakcyjnym zapachem stóp jest letnia woda. Kąpiel w ciepłej wannie jest wyjątkowo przyjemna, nadmierna temperatura bardzo często pobudza jednak gruczoły potowe do działania i sprawia, że zapach, jaki wydzielają stopy jest jeszcze mniej przyjemny, niż miało to miejsce dotychczas. Na rynku dostępne są dziś również specjalne dezodoranty niwelujące przykry zapach i poprawiające pracę gruczołów potowych, wiele kobiet zwraca zaś uwagę na to, że jedną z czynności wykonywanych podczas wieczoru dla stóp powinno być przysypywanie ich talkiem.

Paznokcie

Dbanie o paznokcie u nóg powoli wchodzi nam w nawyk, o czym najlepiej świadczy choćby liczba kobiet zgłaszających się do kosmetyczki po to, aby zdecydować się na profesjonalny peeling. Rzeczywiście, każda z nas raz na jakiś czas powinna złożyć wizytę w salonie kosmetycznym, pedicure jest jednak zabiegiem dość prostym, bez problemu możemy więc wykonać go w zaciszu domowej łazienki. Przed przystąpieniem do malowania paznokci powinniśmy wymoczyć je w mice z letnią wodą z dodatkiem soli, nie zaszkodzi przy tym, aby w czasie ich mycia użyć również szarego mydła, o którym wiemy, że odznacza się działaniem bakteriobójczym. Po myciu powinno nastąpić staranne suszenie palców u stóp, szczególną troską warto zaś otoczyć przestrzenie pomiędzy palcami, to właśnie tam bowiem często pojawia się grzybica. Po tych pierwszych zabiegach możemy przyciąć krótko paznokcie uprzednio likwidując zrogowaciały naskórek, staranny pedicure okaże się przy tym korzystny między innymi dlatego, że pozwoli nam na szybkie przeciwdziałanie wrastaniu paznokci w skórę. Przed malowaniem paznokci dobrze jest natłuścić skórę wokół nich pamiętając, że jest ona wyjątkowo podatna na podrażnienia, gdy zaś w trakcie malowania spostrzeżemy, że ich kondycja nie jest najlepsza, nie wahajmy się przed zastosowaniem odpowiedniej odżywki.Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/wieczor-dla-stop/">Wieczór dla stóp</a> - izabela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz