piątek, 8 kwietnia 2011

Tajemnica gładkiej cery

Każda cera zarówno młoda jak i starsza wymaga działań spowalniających procesy natury. Dobrze dobrane kosmetyki, wizyty u kosmetyczki czy kosmetologa, domowa pielęgnacją - to wszystko składa się na skuteczną broń do walki z czasem.

W dzisiejszych czasach już nie tylko kobiety po czterdziestym roku życia mają problemy ze zmarszczkami ale coraz częściej z tym problemem borykają się dwudziestolatki. Związane jest to przede wszystkim z niezdrową dietą, zanieczyszczeniami środowiska, zbyt częstym korzystaniem z solarium i zbyt późnym sięganiem po właściwe kosmetyki przeciwzmarszczkowe.
Zabójcze dla skóry jest jej nadmierne przesuszenie. Dochodzi do niego w momencie gdy nie dostarczamy skórze właściwego nawilżenia i wystawiamy ją na promieniowanie ultrafioletowe. Wiele kobiet chcąc mieć złocisty kolor cery korzysta z solariów oraz wystawia ją na słońce bez zastosowania odpowiednich kremów z filtrem UV. Wszystko to przyczynia się do nadmiernego przesuszenia skóry. Wielu dermatologów jak i nowa dziedzina nauki jaką jest kosmetologia opisuje, że niewłaściwe opalanie i nadmierne wystawianie ciała na promienie UV może postarzać skórę nawet o 10-15 lat.
Aby ratować przesuszoną skórę należy zastosować odpowiedni krem nawilżający wzbogacony o wyciąg z aloesu, owsa, z dodatkiem gliceryny oraz witaminy E. Należy pamiętać aby taki krem zawierał również filtry przeciwsłoneczne (UVA, UVB). W celu wzmocnienia działania kremów nawilżających, wypada raz w tygodniu zastosować maseczkę nawilżającą.
W przypadku gdy cera jest mocno przesuszona, należy skorzystać z usług kosmetologa lub dobrej kosmetyczki. Taki zabieg nawilżający wykonany przez specjalistę polega na dokładnym oczyszczeniu skóry a następnie nałożeniu na nią specjalnej odżywczej maseczki na około 20-30 minut. Po tym czasie maseczka zostaje wsmarowana delikatnymi kolistymi ruchami. Na zakończenie twarz zostaje pokryta specjalnym odżywczo-nawilżającym kremem, który zostaje wklepany w skórę. Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Skóra zyskuje odpowiedni poziom wilgotności, poprawia się jej kolor oraz znikają drobne zmarszczki.

 


  


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz