piątek, 8 kwietnia 2011

Depilacja nóg

Co prawda lato już powoli już dobiega końca, aczkolwiek temat gładkich nóg nadal jest na czasie. A to dlatego, że również pod spodniami warto mieć wydepilowane kończyny. Bo gdy przypadkiem przyjdzie nam odsłonić swoje kończyny, czy warto zapaść się pod ziemię, pokazując porośnięte włoskami nogi? Oj, chyba nie...
Depilacja nóg to konieczność???

Nie tak dawno spotkałam się z młodą dziewczyną, która miała na sobie rybaczki i …. owłosione nogi. Przyznam szczerze, że nie wyglądało to przyjemnie… Najgorsze w tym wszystkim było to, że były to jej „pierwsze włosy”. Widać było gołym okiem, że owłosienie z nóg nigdy nie zostało usunięte (takie włoski są bowiem charakterystyczne). Od razu do głowy przyszło mi pytanie – dlaczego ta młoda dziewczyna nie depiluje nóg, chcąc je pokazać publicznie? Przecież w dzisiejszych czasach depilacja nóg to konieczność – wymóg estetyczny.


W jaki sposób depilować nogi?

Tak naprawdę sposobów usuwania zbędnego owłosienia z nóg jest wiele. Dostępne są zarówno te tańsze, jak i drożdże sposoby. Mamy do dyspozycji metody szybkie i metody, których przebieg trwa kilkanaście minut. Są również sposoby usuwania owłosienia, które gwarantują długotrwałą gładkość orasz takie, po których włoski odrastają już po kilku godzinach czy dniach. Jedno jest więc pewne – nie ma idealnej metody usuwania włosków z nóg. Każda będzie miała swoje wady oraz zalety. Dlatego też należy – metodą prób i błędów – wybrać odpowiedni sposób.

 

Depilatory

Jednym ze sposobów usuwania włosków z nóg są depilatory elektryczne. Są to niewielkie urządzenia, które zaopatrzone są w głowicę wyposażoną w obrotowe pęsety. Wirujące z pewną prędkością wyrywają włoski wraz z cebulkami. Dzięki temu kolejna depilacja nie jest konieczna tak szybko. Włoski, które odrastają są również znacznie słabsze, a co za tym idzie – mniej widoczne i mniej wyczuwalne w dotyku. Ale z tym wiąże się również pewien problem – włoski, które są słabe nie maja siły przebić się na zewnątrz. Dlatego bardzo często mamy problem z wrastaniem ich pod naskórkiem. Co prawda można sobie z tym poradzić – wystarczy wyciągnąć włosek za pomocą igły krawieckiej (uprzednio zdezynfekowanej). Trzeba jednak liczyć się z tym, że po takim zabiegu mogą pojawić się blizny (czego sama doświadczyłam).

Depilatory to urządzenia, które można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Jeżeli jednak chcemy, by depilatory wyposażone były w nasadki chłodzące czy nasadki masujące – łagodzące bolesność depilacji – trzeba liczyć się z tym, że koszt depilatorów wzrośnie.
Przed zakupem depilatora, warto poczytać opinie o konkretnych modelach. Ja osobiście spotkałam się z takimi modelami, które zamiast włoski wyrywać, po prostu je urywają.
I jeszcze jedna istotna informacja – by usunąć włoski za pomocą depilatora należy pamiętać, że muszą one mieć odpowiednią długość. Jeżeli będą zbyt małe, wówczas pęsety nie będą w stanie chwycić włoska. Jeżeli natomiast włoski będą zbyt długie, zostaną przez pęsety urwane albo złamane.


 

 

Maszynki do golenia

Okazuje się, że maszynki do golenia są jednymi z najczęściej stosowanych metod usuwania włosków. A to dlatego, że to sposób dość szybki i całkowicie bezbolesny. Za pomocą maszynek można usuwać włoski nawet codziennie (okazuje się, że właściwie jest to konieczność). Trzeba wiedzieć jednak, że rezultaty usuwania owłosienia z nóg za pomocą maszynki nie utrzymają się zbyt długo. A to dlatego, że maszynki jedynie pozbywają się włosków z powierzchni skóry.


 

 

Kremy do depilacji, czyli depilacja chemiczna

Innym, równie korzystnym sposobem usuwaniem włosków z nóg jest zastosowanie depilacji chemicznej. Zalicza się do niej wszelkiego rodzaju kremy do depilacji. Nazwa „depilacja chemiczna” wiąże się ze składem preparatów do depilacji. Zawierają one bowiem w swoim składzie substancje chemiczne, które powodują rozpuszczenie keratyny (białka budulcowego włosa), w efekcie czego włoski z powierzchni skóry znikają. Kremy do depilacji wnikają nieco pod powierzchnię naskórka, co sprawia, że efekt gładkich nóg utrzymuje się kilka dni – gdy ktoś ma szczęście kolejna depilacja będzie konieczna nawet po tygodniu.
Trzeba jednak uważać, bowiem skład chemiczny kremów do depilacji może wywoływać reakcje alergiczne oraz podrażnienia. Z tego też powodu producenci zalecają wykonanie „próbnej” depilacji na niewielkim fragmencie skóry. Jeżeli nie pojawią się żadne krostki i zaczerwienienia, wówczas można przystąpić do właściwej depilacji.

 

 Plastry woskowe

Do depilacji nóg można również wykorzystać plastry woskowe. Są to kawałki pergaminu, na których przyklejone są plastry wosku. By wykonać depilację za pomocą plastrów, należy najpierw oczyścić skórę, a następnie przykleić na skórę – zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Gdy plaster dobrze przylega do skóry, wówczas należy energicznym ruchem oderwać plaster – w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa. Po depilacji należy resztki wosku usunąć za pomocą nasączonych oliwką chusteczek.


 

Depilacja laserowa

Wiele osób, chcąc pozbyć się włosków z nóg, decyduje się na depilację laserową. Jest to dość skuteczna metoda, która powtarzana kilkakrotnie pozwala na zawsze pozbyć się owłosienia (w zależności od indywidualnych predyspozycji). Niestety depilacja laserowa jest dość kosztowna, dlatego większość osób woli pozostać przy tradycyjnych metodach usuwania włosków.


 Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/depilacja-nog/">Depilacja nóg</a> - izabela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz